top of page

לירון 2010 –סיימה לימודי מוסיקולוגיה באוניברסיטת בר אילן, פסנתרנית, מלחינה ומעבדת

 

"אני מכירה את אווה כבר, אפשר להגיד, עשור. היא אחד מה'אנשים הטובים והנפלאים' שיצא לי להיתקל בהם 'באמצע הדרך'. השיעור אצל אווה אף פעם לא היה שיעור של 'מורה' ו'תלמיד'. זה הרגיש יותר כמו: 'דמות מדריכה, מכוונת, אמהית' ו'דמות מודרכת', שמחה לקחת חלק בתהליך העשייה המוסיקלית. תמיד אהבתי מוסיקה, תמיד הייתי קשורה למוסיקה, ותמיד אהבתי שופן וניגנתי יצירות של מלחינים אחרים. אבל היא גרמה לי ממש לאהוב אותם. ולאהוב עוד יותר את שופן.

המוסיקה תמיד הייתה ועודנה נפלאה. אם הייתי נתקלת בקושי – תמיד הייתה הופכת את מה שמתסכל אותי להיות מה שמאתגר אותי. אני זוכרת שאחת היצירות הראשונות שלי היו ה'ארבסק' של דביוסי. לא הכרתי כ'כ את דביוסי ולא ידעתי איך להתחבר ליצירה. היא ראתה את הקושי שלי וניסתה לכוון אותי לדמיין נוף. אז דמיינתי נוף מדהים, ותיארתי לה איפה בדיוק אני מדמיינת מים, קשת בענן וכו'. עד היום אני זוכרת איפה דמיינתי אותם ביצירה. היא כיוונה אותי, ועם זאת העניקה מעוף ליצירתיות שלי.

ביצירה הבאה שלא התחברתי אליה – כבר ידעתי מה לעשות, כי היא נתנה לי את הכלים. הצלחתי להרגיש את היצירה כבר באופן הרבה יותר עמוק, ולא הייתי צריכה לדמיין את הנוף הויזואלי. היה לי כבר את הנוף הרגשי.

הקשר איתה ממשיך מבחינתי הרבה אחרי המוסיקה. אווה היא מודל לחיקוי בשבילי בהרבה דרכים שאני צועדת בהם בחיי, ובכללם הנתיב הכי חשוב – נתיב המוסיקה. תודה שגרמת לי להרגיש את המוסיקה בדרך הכי נפלאה שיש."

רומי בת 9

 

תודה שאת עוזרת לי.אני אוהבת,ואני עכשיו מרגישה בטחון לקונצרט הבא

אדיר חלימה (בהקדשה בסיום לימודיו)

 

"אזכור את כל אשר הנחלת לי, את הידע העצום בתחום הנגינה, את העידוד והדרך שבה הוראת לי את המשמעות של הענין. מעבר לנגינה וכל אשר קשור בה,למדתי ממך עוד הרבה על המשכיות והתנהלות החיים, כל שעור היה מרתק ומשאיר טעם לעוד."

מירית הושמנד מיטרני  – עורכת תכניות רדיו וטלוויזיה

 

"לכל אדם יש בחייו כמה דמויות שעיצבו את  דמותו ואשיותו, והטביעו חותמם בהתפתחותו.

עבורי אווה המורה שלי לפסנתר היא אחת מהדמויות המרכזיות בחיי. את  כל התבגרותי, מתחילת בית הספר היסודי  ועד לאחר הצבא, היא לימדה אותי פסנתר באופן רשמי, והרבה דברים אחרים באופן לא רשמי.

השעורים אצלה היו למשהו שחיכיתי לו בכליון עיניים במשך השבוע כי הם אווה היתה עבורי הפסיכולוגית. בתקופת הנעורים, שנות העשרה המסובכות, היא נתנה לי יד כדי שלא אפול, הושיטה פנס  להאיר לי את המציאות וכשצריך זרקה חבל כדי שאטפס ואיתו גלגל הצלה.

היא היתה המבוגר הדומיננטי בחיי אחרי אימי והיתה האשה הראשונה  שהראתה לי שאפשר גם אחרת.

החוכמה שלה, שלוות הנפש, האיפוק, הציניות, ההסתכלות שלה על החיים, הביאו אותי לבחור בגישה כזו לחיי.

מודה שבחרתי לאמץ את עקרון האשה העובדת ולוותר לעצמי במעט במטלות של "עקרת הבית", הבנתי שהעולם לא יתמוטט אם לא יהיו חמישה סירים על הגז, וגם אם אשטוף פעם בשבועיים את הבית בנותי לא יחטפו מחלות….

לימים אווה הפכה להיות חברת נפש שלי, אומנם יש בינינו פער גילאים, אנחנו לא באותו שלב בחיים ואפילו בקושי מתראות אבל כל אלו לא פוגעים באכות הקשר בינינו.

המפגשים עם אווה הם תמיד משהו לחלום עליו כי שם אני יכולה להיות מי שאני באמת, ואין מישהי שמכירה אותי טוב ממנה. תמיד אנחנו ממשיכות את השיחה כאילו שרק אתמול שוחחנו אף פעם השיחות שלנו לא מתחילות הן תמיד מהאמצע וזה הכי כיף בעולם.

 

אני זכיתי במורה לפסנתר מדהימה, חברה אמיתית ובעיקר דמות לחקוי!!!

 

אווה אוהבת אותך לתמיד!!!!!!!

נ.ב.

על המוסיקה שכחתי לדבר!!!

גם זה היה לנו והרבה.

חשפת אותי לכל כך הרבה סוגים של מוסיקה אך יחד עם זאת כיבדת את רצוני לעבור גם למוסיקה קלה ואפילו להתפרנס מזה. לא עצרת אותי בשום דבר, אלא ההיפך, האמנת בי ועזרתי לי וגם את זה אני לא אשכח לך…."

מאיר חזון - אבא של יובל וקובי

 

רציתי להודות לך על נתינה ולימוד שני בניי,על שאת גורמת להם לאהוב מוסיקה ולהעריך מוסיקה,שאת עוזרת לי לתת להם את מתנת המוסיקה שאת שותפה שלי לדרך.

 

נאוה - אמא של מאיה 

 

במסע בחיים אני שמחה שמאיה פגשה אשה מקסימה כמוך.עם הרבה השראה וחום,והבנה.דרכך אפשרי להגיע לעולמות אחרים אפילו לפתחו של גן עדן.

 

סיון - אמא של נופר

 

קשה לי לתאר בקצרה אישה כמוך,אישה יקרה ומורה נהדרת.תודה על תחושת החום והבטחון שרק את יודעת לתת,את לא סתם מורה,את גם נותנת ערך מוסף.

עפרי בת 10

 

את מורה נפלאה שאין לתאר,תודה על ההשקעה

רעות אורן

 

את אווה פגשתי לראשונה לפני שהתחלתי את המסלול שלי בעולם האקדמי. אז עוד התלבטתי בין לימודי מוזיקה ללימודי פסיכולוגיה ועל מנת להכין את הקרקע פניתי לאווה לקבל יסודות בפסנתר.

לא שיערתי בכלל עם איזה ערך מוסף אני אצא מהתהליך שעברתי איתה. אווה היא לב אחד גדול, רואה הרבה יותר, מרגישה הרבה יותר, מכווינה בצורה מדויקת והכי חשוב דואגת- כי לאווה באמת אכפת. עם שנים של ניסיון, רפרטואר עצום ומאות תלמידים שנגעה בהם אווה היא אחת מהמורות הכי ראויות ומקצועיות שיצא לי להיתקל בהן.

ומקצועיות זו לא הגדרה שבאה להעיד אך ורק על ידע וניסיון בעולם ובשפה המוזיקלית, אלא גם על יכולת להבין מה הצורך האמיתי של התלמיד ולהוביל אותו לשם.

אחד מהמשפטים הכי חזקים שאני זוכרת שאווה אמרה לי באחד השיעורים הוא- "אז לא כל אחד יהיה מלחין גדול או מבצע גדול אבל כל אחד יכול לנגן ולהנות מזה"  משפט שממש נגע בי.

אז בחרתי. בחרתי ללמוד פסיכולוגיה ומשם להמשיך ללימודי תואר שני בתרפיה במוזיקה כשאווה תמיד נמצאת ברקע- כי אכפת לה.

והיום אני רואה איך מוזיקה לא רק מייצרת הנאה אלא גם ממש מעבירה אוכלוסיות שונות תהליכים תרפויטיים ושמחה מאוד בדרך שלי ובעובדה שיצא לי להכיר את אווה.

ממליצה בחום רב על אווה כמורה לפסנתר!

 

 

bottom of page